Orhaneli’de çiftçilere yağlık aspir tohumu dağıtıldı

Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Orhaneli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ortak proje çalışması olan ‘Tarım Alanlarının Kullanımının Etkinleştirilmesi’ (TAKE) projesi kapsamında 17 çiftçiye toplam 1.225 kilogram yağlık aspir tohumu dağıtıldı. Dağıtım törenine Orhaneli Kaymakamı Muhammed Furkan Tuna, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ömer Doğan, Orhaneli İlçe Tarım Müdürü İlkay Sevinç ve çiftçiler katıldı.

Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ömer Doğan, “Bakanlığımız tarafından desteklenen aspir üretimini geliştirme projesi kapsamında ilçemizde 17 üreticiye 1.225 kilogram yağlık aspir tohumu dağıttık. Bu proje ile çiftçilerimizin bütçelerine gelir sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca toprağı seçmeyen bir ürün olduğu için etkin olmayan arazilerin değerlendirilmesine de katkıda bulunuyoruz” dedi.

Orhaneli Kaymakamı Muhammed Furkan Tuna ise yağlı aspir tohumunun ekilebileceği her türlü arazide üretilebilen bir ürün olduğunu belirterek, “Bu proje ile ilçemizde kullanılmayan arazilerin değerlendirilmesi için bir çalışma yürütüyoruz. Umuyoruz ki güzel bir hasılat elde ederiz ve çiftçilerimizin bütçelerine katkıda bulunuruz” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*