Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün, “Hayatımı bu şehre adamaktan gurur duyuyorum”

ıralanan propagandalardan. Tekneler gördüğünüz gibi duruyor. Deniz ve kıyı temizliği bizim için en önceliklerden birisi. Double Tech olarak bilinen önemli bir psil deneme testi yaptık. Bugünkü bilimsel düzeyin En son teknolojisini kullanıyor suni usta kimyasal olmayan ve kara biyolojik değil. Daha önce balıkların büyük ölçüde helaapo ve körfez Bölgelerimiz Haberlerin ana kaynağıydı. Çok büyük ölçüde bunlardan kurtuluyoruz. Son halk farkında bile suyla ile ilgili sorunlarımız oluyordu. Özellikle yaz aylarında isteğimiz misafir gelirken sizinle özgürlüklaşıp bir deney kafanızı sudan suya dubai. Türkiye’nin en büyük HESİNİ Uludağ üniversitesi keşfetmiş olduğumuz için İlknur haklarımız dışarı çıktıkları Isparta bayrağımızı türü kullanabilirler. Site terminal yer aldı. Yaklaşık 500 farklı yerde deniz ve kıyılarda bir yol var. Online kirliliği engellemek için yapılıyor. Bu sistemle denizlerimizde ve kıyılarımızda daha temiz bir ortam sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 10 yılda gerçekleştirdikleri hizmetleri anlatan ‘Hesap Verme’ toplantısı gerçekleştirdi. Başkan Gürün konuşmasında “Hayatımı bu güzel şehre adamaktan dolayı çok mutlu ve gururluyum. 27 yıl hekim, 25 yıl Belediye Başkanı olarak hizmet verdim. Bana güvenerek oy veren ve birlikte çalıştığım tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yaptığı 2 dönemi kapsayan 10 yıllık süreç için hesap verme toplantısı gerçekleştirdi. Başkan Gürün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda hizmetlerin yer aldığı bir sunum yaptı.

Başkan Gürün, “Hayatımın sonuna dek bu kente hizmet etmeye devam edeceğim”

Hizmet sunumunun ardından vatandaşlara seslenen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, bu şehirdeki herkesi bir aile olarak gördüğünü ve hayatının sonuna kadar hizmet etmeye devam edeceğini söyledi. Gürün, “Hayatımı bu güzel şehre adamaktan dolayı çok mutluyum. 27 yıl hekim olarak, 25 yıl belediye başkanı olarak Muğla’ya hizmet etme şansı buldum. Bu benim için çok gurur verici bir şey. Öncelikle bana güvenerek oy verene herkese teşekkür ederim. Birlikte çalıştığım tüm çalışma arkadaşlarıma ve Muğlalı hemşerilerime teşekkür ederim. Hepimizin bu kente ve ülkeye bir borcu var. Bu borcu zihinsel ve bedensel olarak bir sorun olmadığı sürece ödemeye devam edeceğim. Ben hakkınız helal etmenizi istiyorum. Hayat devam ediyor. Birlikte aileyiz birlikte mutluyuz” dedi.

Başkan Gürün ayrıca, “Biz her dönemimizin sonunda hesap verme toplantıları yaptık. Bir yöneticinin mutlak hesap vermesi gerektiğini düşündüğümüz için bunu gerçekleştirdik. Genel Başkanımız acil şekilde Muğla’ya gelmeye karar verdi. Maalesef başka gün kalmadığı için bunu gerçekleştirmek sizlere hesap vermek zorundaydık. Bu dönem 2014-2024 yıllarını kapsıyor” diye konuştu.

Gürün, “Muğla’ya en fazla yatırım yapan kurum olduk”

Başkan Gürün sunumda Muğla’ya en fazla yatırım yapan kurum olduklarını vurgulayarak, “10 yılda 7 Milyar 152 Milyon TL yatırım yaptık ve bu kamu kuruluşu olarak en fazla yatırım yapan kurum olduk. Şuan da hala 2 Milyar 289 Milyon TL’lik yatırım devam ediyor ve bunun finansmanı hazır. Hiçbir ihaleye parası hazır olmadan çıkmadık. Paramızı hazırlayıp ihale yaptık. İşler düzgün gittiği taktirde 15 gün içinde işi yapanın ödemeleri yapılmıştır. Paralar düzgün ödendiği için bazı işleri daha ucuz yapabiliyoruz. Marmaris’te yapılan yatırımların da borçlarını devraldığımız için biz ödemesini yaptık. Kasada para var dedik. Neden harcamadın yatırım yapmadın dendi. Ancak o paralar hazırlanan projeler için ayrıldı. Örneğin termal tesis ve Fethiye’de büyük bir spor tesisi yapacaktık. Bu para hazırlayıp ihaleye çıkamadığımız yatırımlar için ayrılmıştı. Bir diğer proje ise izni ve yeri gösterilmeyen Bodrum katı atık tesisiydi. Ancak bu izinler ve ihale süreçleri yetişmediği için o para ayrılmıştı” dedi.

Gürün, “Dev altyapı yatırımları yaptık”

Gürün, “Altyapı ile ilgili çok önemli yatırımlar yaptık. Bu sürçte toz ve çamur olduğu konusunda eleştiriler aldık. Ancak özellikle Bodrum’da büyük yatırımlar yaptık. Altyapıdan yararlanma oranı kıyıda yüzde 46 iken şimdi bunu yüzde 91’e yükselttik. Bodrum’un 20-25 yıl sorun çıkarmayacak şekilde altyapısını yaptık. 5 olan içme suyu arıtma tesisini 15’e çıkardık. 237 Milyon Euro kredi bulduk. Bunun 63,5 Milyon Euro’sunu su altyapısını yenileme ve güneş enerjisi yatırımları yapmak için kullanalım dedik. Ancak Cumhurbaşkanı tarafından imza alamadık. Sorumluluk alnımızda bulunan 2 bin 346 kilometrelik yolda 3 bin 261 kilometre yol çalışması yaptık. Yollarımızın yüzde 98’ini tamamladık”

Gürün, “Deniz ve Kıyı Temizlikleri En Büyük Önceliklerimizden”

Deniz ve kıyı temizliği konusunda önemli projeler hayata geçirdiklerini söyleyen Gürün, “Seçim nedeniyle Marmaris’e ve Fethiye’ye tekne getirdik gibi sıralanan propagandalardan. Tekneler gördüğünüz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*