Bursaspor Başkanı Recep Günay: “Bursaspor için ölümü göze aldım”

uanımız silinecek. Bu yüzden ben güçlü bir başkan olarak orada durayım dedim TFF’ye gittim. Güçlü Bursaspor’u alacaklarına, gittiler bir iç savaş çıkardılar. Şimdi yürütmeyi durdurma almışlar. Yıkan kim? Gabi İlani yıktı. UEFA’ya bunların bedelini ödetmek lazım. Bu Galatasaray demek. Burada UEFA’da çıkacak ne sonuçlanır bilmiyorum.”

Bursaspor Yönetimi Olağanüstü Kongre Kararı Aldı

Bursaspor Kulübü’nün Olağanüstü Kongre kararı aldığı ve Başkan Recep Günay’ın Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde basın açıklaması yaptığı görülmüştür. Başkan Günay, “Camianın birleşmesi gerekiyordu. Sadece yönetim kurulundan Bursaspor’un bu durumdan çıkmasını beklemek gerçekçi değildir. Bu hayal sonucunda da üzülmeye yer yoktur. Adeta Bursaspor’da her şey mükemmelmiş, borç yokmuş da bizden çok talep edildi. Bize mali ve manevi açıdan bu yükün ağır olduğunu ifade ettik. Biz Bursaspor’da temsilci olduğumuzu söyledik. 5 aydır “yönetim istifa” denendi. Neticede Ali Ay’ın ismi geçti. Ve Divan Başkanı Galip Sakder önderliğinde bir toplantı düzenlendi. Bu ciddi bir mesele. “Ben sahaya çıkmıyorum gel” demekle hallolmuyor. Ali Ay’a “Siz adaysanız, bizim de önümüzü açın. Bir vaatte bulunun. 57 milyon TL tutarında alacak var. Bunları ödeyeceğiniz ve sizi açıkladığımızda tahtanın da açılacağına söz verirseniz aday olalım” dedik. O da “Benim çocuklarımın rızkını neden vereyim” dedi. Sonra herkes bize hakaret etti. İyi bir birim vardı da, iyi bir şey vardı da biz mi önlem aldık? Kongre kararı aldık, 3 aday çıktı. Herkes memnun olsun. Herhangi bir kongre üyesi aday olabilir. Bu kişiler de kongre üyesidir” dedi.

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Günay, Futbol Şube Sorumlusu Sedat Topaloğlu’nun kendisine yönelik eleştirileri hakkında “Geçen toplantıya gelememiştim. Hastalandım. Bir arkadaşımız, bir söz söyledi. “Bursaspor başkanı kayboldu” şeklinde. “Siz nerede yaptınız?” diye toplantıyı sordum. “Kulüp binasında yaptık” dediler. Ali Ay, “Atatürk, Kurtuluş Savaşı’na Bursa’da başlasa kazanamazdı” yorumunu nerede söyledi? Lüks bir otelde. O zaman anladım. “Orada verilen ile burada verilen ayrı olduğu için bizi gündem yaptılar” diye açıkladı. Bursaspor’un 1 milyarlık borcu var. Elektrikleri kesilmedi, icra memurları yok. Kupanın bile kazanılması icra memuru ile içeri alınırken, biz kimseyi içeri almadık. Klima sistemi yenilendi. Biz 1-2 vergi ödedik. Hiç ödemedikleri için kahraman, biz kısıtlı imkanlarla ödemek isteyenleri hain ilan edildik” dedi.

Başkan Recep Günay, transfer yasağı konusunda da yorum yaparak “Bize daha 3 dönem transfer yasağı geldiğinde biz kimleri sahada oynatacağız? Biz davalara başvurduk. Tek çıkış yolu bu. Kim gelirse gelsin, bu dosyaları kapatamaz. Bizim liglerden 3 puan silinmek istendi. Bize Nazilli Belediyespor-Bursaspor maçında şike iddiasında bulundular. Biz bunlarla uğraşıyoruz. Davası da bende. Elimizden geleni yapıyoruz. “Ne zaman kazanacağız?” diyorlar. Kardeşim, umut’n ışığı yaktım. Aniden işler olmaz mı bunlar? Aynı zamanda altyapıyı geliştiriyoruz. Geleceğimizi de düşünüyoruz. Sabredin 6-7 ay. Bize bırakın! Ne mücadelesine gidiyoruz? 1,5 milyar lira borcumuz var, “maaşlarını gecikmeli yatırıyorlar” dedi. Hayat öyle ya da böyle yatırıyoruz. Altyapı dahi uçak ile deplasmana gitti. A takım en lüks otellerde kaldı. 260 kadar haciz var. Umut anılarını bıraktıklarından atasildir. Deplasmandan 3 puan silinemekteyiz. Bize Nazilli Belediyespor-Bursaspor maçının şikesi olduğu idddası ile itiraz edildi. Bizim bu davaları, dokuzdan pay almadığımızdan dolayı davamız sürmektedir. Başkan olmadan önce çok hata yapıldı. En düşündürücü şey sonucunda da üç puan silinecek. Benim dileklerimizle, buradaki konuşmazlar hakkında tartışmalar yapın. İnsanların benim hakkımda bir sorusu var. “Ne yapıyorsun?” hesabınızı da yaptırıcı olaraktan televizyonlara çıkarken davet edilirsiniz. Bursa’nın sesi Türkiye’ye gitmek istemeledim. Bursaspor başkanı benim. Bu olay hakkında gördüm. Heniz eleştirmelerde bulunsam hem TFF’ye gittim. Bursaspor’u güçlü temsilci olarak duruyordum. Güçlü bir Bursaspor’u müjdeleme korkusu ile gittiler ve bir iç savaş çıkardıla sonra gidermek istiyordun. Bunları da görmüyorum Kimse ülke hakimi iddiasınınize bir karşılık çıkarmaz Hadi ben, görüşüyorum ışıkları kapatalım demişken neden adamlarda gelmedi Kazansaydım sese sahip çıkın tekrar nedir yasaktır.
Özetle, Bursaspor Kulübü’nün yönetimi olağanüstü kongre kararı aldı ve Başkan Recep Günay yönetim kadrosuyla birlikte Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde bir basın açıklaması yaptı. Günay, toplantıya gelememesinden dolayı Futbol Şube Sorumlusu Sedat Topaloğlu’nun eleştirilerine cevap vermediğini belirtti. Transfer yasağı konusunda davalara başvurduklarını ve üç puanlarının silinmek istendiğini, bu sebeple davaların devam ettiğini söyledi. Altyapı çalışmalarının da devam ettiğini vurgulayan Günay, Bursaspor Kulübü’nün 1,5 milyar borcu olduğunu ve zor bir dönemden geçtiklerini anlattı. TFF’ye gitmek istediğini ancak iç savaş çıkardıkları için gitmediğini ifade eden Günay,

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*