Murzioğlu: “Mali müşavir ve muhasebecilerle etle tırnak gibiyiz”

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, mali müşavir ve muhasebecilerin iş dünyasının en önemli paydaşı olduğunu belirterek, “Onlarla etle tırnak gibiyiz” dedi.

Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Yönetimi, Muhasebe Haftası etkinlikleri kapsamında Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette, karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunuldu.

Öğütçü: “Çözüm odaklı çalışıyoruz”

Ziyaret sırasında konuşan Samsun SMMMO Başkanı Dilaver Öğütçü, etkinlikler çerçevesinde yakın ilişkide oldukları resmi ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiklerini belirterek, “Ziyaretlerimizde mesleki dayanışmamızı sergilemeye çalışıyoruz ve sorunlarımızı ve beklentilerimizi ifade ediyoruz. Amacımız, mali müşavirlik ve muhasebecilik mesleğinin toplumun tüm kesimlerinde tanıtılması ve ekonomiye kattığı değerin farkındalığının yaratılmasıdır. Meslek mensuplarımız fedakarca çalışarak görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorlar. Bizler her zaman problem odaklı değil, çözüm odaklı duyarlı bir yaklaşım sergiliyoruz. Çalışmalarımızda sizler de en önemli partnerlerimizden birisisiniz. Sürekli sizlerle temas halindeyiz” dedi.

Murzioğlu: “Etle tırnak gibiyiz”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Murzioğlu, mali müşavir ve muhasebecilerin iş dünyasının en önemli paydaşı olduğunu vurgulayarak, “Muhasebeci ve mali müşavirler, işletmelerimizle resmi kurumlar arasındaki köprüdür. Ekonominin içinde bulunan sanayicimizin, tüccarımızın, esnafımızın ağırlığını muhasebeciler çekmekte. Sizlerle etle tırnak gibiyiz. Zaman zaman kurum olarak ortak çalışmalarımız da oluyor. Ayrıca, kamu adına toplanacak kaynağın oluşturulması için önemli bir görev üstlenen meslek grubusunuz. Çünkü vergi veren mükellefler ile vergi toplayan devlet arasında aracılık yapan bir kurum olarak görev yapıyorsunuz. Bu nedenle sizin mesleğinizin ayakta kalması ve daha güçlenmesi gerekiyor. Şahsınızda ilimizin ve ülkemizin ekonomik gelişimine katkı sağlayan, ekonomi ve ticaretin düzgün ve sağlıklı işlemesi adına çalışan tüm muhasebeci ve mali müşavirlerin haftasını en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*