Yılmaz Büyükerşen’den CHP’ye eleştiri! Bu parti nasıl adam olacak diye düşünüp durdum

Eskişehir’de 25 yıl büyükşehir belediye başkanlığı görevini yürüten ve 6. dönem için CHP’den adaylık başvurusunda bulunan Yılmaz Büyükerşen, bu kez aday gösterilmedi. Partinin 11 Ocak’ta açıkladığı yerel seçim adayları listesine göre Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Ayşe Ünlüce aday gösterildi. Böylece Yılmaz Büyükerşen’in 25 yıllık dönemi 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerle sona erecek.

Tam bu noktada, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de aday tanıtım toplantısına katıldı. Adayların açıklamalarının ardından konuşan Büyükerşen, partisinin aday tanıtım toplantısından sonra yaptığı konuşmada, parti içindeki eleştirilerine değindi. Büyükerşen, bu eleştirilerini dile getirirken şu ifadeleri kullandı: “Parti içindeki değişiklikleri gözlemledikten sonra, kendime bir sınırlama getirdim. Aday gösterilmemem üzerine herhangi bir açıklama yapmayacağım.”

Büyükerşen, partisinin aday tanıtım toplantısından sonra yaptığı konuşmasında, aday gösterilmeyen Ayşe Ünlüce’ye de destek isteyerek, partililere şunları söyledi: “Ayşe Ünlüce’yi samimiyetle destekliyor ve güveniyorum. Umarım parti, yerel seçimlerde başarılı bir sonuç elde eder ve Eskişehir halkının isteğini yerine getirir.”

Haber

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*