Yenilenebilir enerji kaynakları kullanımına hibe desteği başvuruları devam ediyor

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, Tarım ve Orman Bakanlığı’nca kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımlar ile kırsal ekonomik altyapı yatırımları kapsamında yenilenebilir enerji kaynağı kullanacak tesislere verilecek olan yüzde 50 hibe desteği başvuru alımları devam ediyor.

Tarım ve hayvancılık faaliyeti gösteren işletmelerin enerji ihtiyaçlarının yıllık enerji ihtiyacının en az yüzde 51’ini, en fazla yüzde 110’unu karşılayacak kapasitede kurulacak yenilenebilir enerji üretim sistemleri hibe desteği kapsamında, başvuru yapılacak yatırım yerinin kırsal alanda, mülkiyeti başvuru sahibine ait veya başvurunun yapıldığı tarihten itibaren en az 7 yıl süreyle kiralanmış olması gerekiyor.

Kırsal ekonomik altyapı yatırımlarında 100 bin liradan 3 milyon liraya kadar, tarıma dayalı ekonomik yatırımlar kapsamında yapılacak başvurularda 3 milyon liradan 14 milyon liraya kadar hazırlanabilecek projelere yüzde 50 hibe desteği verilecek. Başvurular 19 Şubat 2024 tarihine kadar yapılabilecek.

Hibe desteğine başvurmak isteyenlerin, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, İl Proje Yürütme Birimi’nden teknik destek ve ayrıntılı bilgi alabilecekleri belirtildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*