Süperstar’dan Sanatta Engel Yok Vakfı’na destek

Süperstar Ajda Pekkan, iyilik meleği olarak bilinmesinin yanı sıra yardım projelerine verdiği destek ve yardımsever kişiliğiyle de tanınıyor. Bu sebeple “Sanatta Engel Yok Vakfı”na verdiği desteklerinden dolayı yılın ilk plaketini evinde teslim aldı.

Ajda Pekkan, yoğun çalışma temposuna rağmen sahne ve müzik çalışmalarından dolayı sevgili dostu ve vakıf başkan yardımcısı Sevgi Ataman ile birlikte vakıf yöneticilerini evinde ağırladı. Sanatta Engel Yok Vakfı Başkanı Yasemin Zanbak, başkan yardımcıları Sevgi Ataman, Gülseren Zanbak ve sanatçı Semra Çelik, vakfa gösterdiği desteklerden ötürü Süperstar Ajda Pekkan’a bir teşekkür plaketi verdi.

Çok duygulandığını belirten Ajda Pekkan, aldığı plaketin manevi değerinin yanı sıra kendi kişisel çabalarının yanı sıra bu önemli meselelere dikkat çekmek ve çözüm odaklı projelere katılan birçok insanın emeğini de temsil ettiğini söyledi. Pekkan, toplumda engelli bireylerin tam anlamıyla yer alabilmeleri için birlikte çalışma ve bu alanda yapılan çabaların artırılması gerektiğine vurgu yaptı.

Vakıf Başkanı Yasemin Zanbak, sanatın engelli bireyler için sadece bir ifade biçimi olmanın ötesinde, aynı zamanda kendi potansiyellerini keşfetmelerini ve güçlü yönlerini ortaya çıkarabilecekleri bir araç olduğuna inandıklarını belirtti. Zanbak, vakıf çalışmalarına destek olan herkesin, engelli bireylerin sanatla buluşmalarına imkan sağlayarak ve onların üretkenliklerini keşfederek toplumun daha kapsayıcı ve çeşitli bir yapıya sahip olmasına katkıda bulundukları için minnettar olduklarını söyledi.

Vakıf Başkan Yardımcısı Sevgi Ataman ise konuşmasında sanatın hayatın her yönünü zenginleştiren, insanları bir araya getiren ve derin bağlantılar kurmalarını sağlayan güçlü bir araç olduğuna inandıklarını dile getirdi. Ataman, engelli bireyleri sanatla buluşturmanın sadece onların üretkenliklerini keşfetmekle kalmayıp aynı zamanda toplumu daha kapsayıcı ve çeşitli kılacağını belirterek, destekleyicilerin katkılarının hem bugün hem de gelecekte daha fazla engelli bireyin sanatçı olarak keşfedilerek topluma katkıda bulunmasına olanak tanıyacağına dikkat çekti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*