MEB son dakika olarak duyurdu: Öğrenciler bu haberle havaya uçacak: 4 gün okul 3 gün tatil!

Koronavirüs salgını tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına almış, hayatı durma noktasına getirmiş ve okullar zorunlu bir ara verilmişti. Bu dönemde Milli Eğitim Bakanlığı, evden eğitim modeline geçerek uzaktan eğitim sistemini de kullanmaya başlamıştı. Kış aylarında okullarda yayılan salgından dolayı veliler, 4 gün okul 3 gün tatil modeline geçilmesini talep etmeye başlamıştı. Ancak bu konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, böyle bir değişikliğin olmayacağı belirtilmiştir.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Son günlerde ortaya atılan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Benim böyle bir planım yok ve böyle bir çalışma da yapılmamaktadır. Bir dostum bana mesaj olarak böyle bir iddiayı iletti ancak sosyal medyada bu haberin çıkması beni şaşırttı” ifadelerine yer verilmiştir.

Cuma günleri ise resmi bir tatil olup olmayacağı konusunda da iddialar ortaya atılmıştı. Ancak Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, böyle bir çalışmanın olmadığını ve Cuma günlerinin devlet tarafından resmi tatil olarak belirlenmediğini açıklamıştır.

Bakanlık ve Diyanet İşleri Başkanı’nın yaptığı açıklamalarla beraber 4 gün okul 3 gün tatil ve Cuma günlerinde tatil konuları netleşmiş ve bu konudaki iddialar yalanlanmıştır. Öğrenciler ve veliler, mevcut eğitim sistemiyle devam etmeye devam edeceklerdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*