CHP Genel Başkanı Özel: “Genelkurmay Başkanımızla görüştüm operasyonların devam ettiğini ifade etti”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Irak’ın kuzeyinden gelen şehit haberleri üzerine Manisa’da düzenlenmesi planlanan aday tanıtım toplantısını iptal ederek Ankara’ya geri döndü. Özel, parti genel merkezinde toplanan Merkez Yönetim Kurulu ile bir araya geldi.

Özel toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Pençe-Kilit Harekat bölgesinden gelen ve tüm milletimizi tarifsiz bir acıya boğan haberlerle kahrolduk. Üs bölgesine terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen sızma girişiminde 9 asker ve vatan evladımızı kaybettik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar, milletimize ve ailelerine baş sağlığı diliyoruz” diye konuştu.

Geçtiğimiz ay verilen şehitler üzerine Millet İttifakı’nın TBMM’de çıkardığı bildiriye imza atmadıklarını hatırlatan Özel, “Onları meşrulaştırmak ve sorumluluklarından kaçmak, bu sorunları yanıtlamamak için onların peşine dizilmedik, onlarla aynı metni imza atmadık. O gece biz kendi bildiğimizi kaleme aldık ve yayınladık” dedi.

MYK toplantısından hemen önce Genelkurmay Başkanı Metin Gürak’ı aradığını belirten Özel, “Genelkurmay Başkanımıza taziye amacıyla Cumhuriyet Halk Partisi adına telefonda görüşmek üzere kendisini aradım. Kendisinin bölgede olduğunu, operasyonların sürdüğünü en kısa zamanda döneceklerini ifade etti” dedi. Özel, bu vesileyle Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, kahraman ordumuza ve mensuplarına bir kez daha başsağlığı dileklerini iletti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*