Bakan Mahinur Özdemir Göktaş: “2014 yılından bugüne kamuda 49 bini aşkın istihdam hakkını şehit yakını ve gazilere tahsis ettik”

İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde “Aziz Şehitlerimizi Anma Programı” şehit ailelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “2014 yılından bu yana kamuda toplamda 49 bini aşkın istihdam imkanını şehit yakınları ve gazilere tahsis ettik. Konut kredisi ve ÖTV indirimi gibi maddi destekler sağladık. Üniversiteye hazırlanan yaklaşık 7 bin şehit ve gazi çocuğumuz için rehberlik ve danışmanlık hizmeti verdik” şeklinde konuştu.

Sancaktepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen program, Kur’an tilaveti ile başladı. Şehitlerin ve şehit ailelerinin yer aldığı bir video gösteriminin ardından kürsü konuşmalarıyla devam etti.

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “Şehitlerimiz, vatan sevgisi ve özgürlük aşkıyla dolu yürekleriyle bizlere büyük bir miras bıraktılar. Onların kahramanlıkları, bizlere örnek olmakta ve yarınlarımızı aydınlatmaktadır. Biz de onları asla unutmadan, her zaman minnet ve rahmetle anmalıyız. ‘Aziz Şehitlerimizi Anma Programı’ projesiyle de şehitlerimizin hatıralarını ve milli değerlerimizi gelecek nesillere aktarmayı amaçladık. Bu projede hedefimiz okullarımız ve öğrencilerimiz oldu. İlçemizde yer alan veya taşınan 44 şehit ailemizle de sürekli iletişim halindeyiz” ifadelerini kullandı.

“Bizim en önemli insanî görevlerimizden biri, şehit ailelerine gösterdiğimiz vefa ve destektir” diyen Bakan Göktaş, “Devletimiz, şehit yakınları ve gazilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için farklı imkanlar ve destekler sunmaktadır. Özellikle 2014 yılından bu yana, şehit yakınları ve gazilerimize toplamda 49 bini aşkın istihdam imkanı sağladık. Konut kredileri ve ÖTV indirimi gibi maddi öncelikler sunduk. 7 bine yakın şehit ve gazi çocuğumuz için rehberlik ve danışmanlık hizmeti verdik. Ayrıca kamu kurumları, sokaklar ve caddelerde de şehitlerimizin isimlerini yaşatmaya çalıştık. ‘Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları’ projesiyle de yaklaşık 23 bin gencimizi 456 gazimizle bir araya getirdik ve bu projeyi de devam ettireceğiz. Çünkü gençlerimizin, bizleri asıl hedefimiz olan 2023 yılında lider ülke olmaya taşıyacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Göktaş, sözlerine “Gazze’de büyük bir katliamla karşı karşıyayız” diyerek devam etti ve şehit düşen tüm canlar için Allah’tan rahmet diledi. Konuşmasının ardından Bakan Göktaş, şehit ailelerine plaket takdim etti.

Programa, Bakan Göktaş ve Şeyma Döğücü’nün yanı sıra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sevim Sayım Madak, Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Turgay Akpınar, şehit aileleri ve öğrenciler katıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*